Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




pl. Bolesława Chrobrego (Rynek), Kłodzko
Marek Świtalski: Śmiem twierdzić że zdjęcie wykracza poza ramy tematyki przyjętej na stronie. Jeśli postać byłaby częścią ładnej kompozycji - tutaj mamy nieco przypadkowy kadr, który nie przedstawia wielkiej wartości.
Siłownia plenerowa, Wrocław
KrzysztofKudowa: Nawet ćwiczą :)
al. Wyzwolenia, Wałbrzych
Tony: Tak, oczywiście.
Budynek nr 2, ul. Ogrodowa, Dzierżoniów
Danuta B.: Tamto lepsze.
Grabiszynek
Danuta B.: Szkółkarze też pewno poszkodowani, skoro moje trzy niecierpki zmarzły, fuksję na noc przytulę w domu, bo tez nie wygląda dobrze. A przecie w tych punktach sprzedaży wszystko stoi na zewnątrz.
Budynek nr 11, ul. Kościuszki Tadeusza, gen., Szczawno-Zdrój
Popski: Wyraźne:

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

KrzysztofKudowa
Mmaciek
KrzysztofKudowa
McAron
Wolwro
Krzysztof Bach
Sendu
Danuta B.
Szyszka
Alistair
Danuta B.
Ireneusz1966
FM
kitapczy
Krzysztof Bach
morgot
Popski
Popski
Mmaciek
Alistair
Mmaciek

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
PRZEWODNIK PO ŻYDOWSKIM WROCŁAWIU
Autor: PP°, Data dodania: 2017-02-19 15:42:28, Aktualizacja: 2017-03-01 09:33:10, Odsłon: 2956

Spotkanie promocyjne "Przewodnika po żydowskim Wrocławiu", odbędzie się 28 lutego (wtorek), o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu przy ul. Traugutta 111/113. Zapraszamy członków Stowarzyszenia.
Publikacja prowadzi nas do miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym i historią wrocławskich Żydów.

Znalazły się w niej propozycje tras turystycznych dotyczące historii żydowskiej i przybliżające dzieje najważniejszych obiektów oraz zasłużonych dla społeczności żydowskiej postaci.
Szczególnym walorem przewodnika jest bogaty materiał ilustracyjny zawierający m.in. przedwojenne zdjęcia archiwalne (w tym także obiektów nieistniejących), a także zdjęcia dokumentujące życie tej społeczności po II wojnie światowej, pochodzące ze zbiorów prywatnych, archiwów organizacji żydowskich oraz z portalu Wratislaviae Amici.

Dodatkowym walorem publikacji jest uzupełnienie tekstów o cytaty pochodzące z publikowanych wspomnień wrocławskich Żydów (m.in. Abrahama Aschera, Willy Cohna, Edyty Stein i Waltera Tauska), dotyczące konkretnych miejsc i wydarzeń ważnych dla społeczności żydowskiej Wrocławia.

Autorzy uwzględnili także stan obecny – działalność organizacji żydowskich oraz instytucji związanych z dziedzictwem kulturowym Żydów we Wrocławiu.

Spotkanie promocyjne "Przewodnika po żydowskim Wrocławiu", odbędzie się 28 lutego (wtorek), o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu przy ul. Traugutta 111/113.

Zapraszamy członków Stowarzyszenia.

"Przewodnik po żydowskim Wrocławiu" jest kolejną publikacją autorów po "Z historii Żydów w regionie legnickim" dostępną w języku angielskim i niemieckim.

   

 


/ / / 2017 /